Ontzettend veel mensen die je kent zijn lid van Hyves. Dat is handig, want wij leren je hoe je Hyves kunt gebruiken om je contacten eenvoudig te beheren!
Waar wil je Hyves voor gebruiken?
Wie lid is van Hyves loopt vroeg of laat tegen het volgende dilemma: Wie voeg ik toe als vriend, en wie niet? Sommige mensen voegen alleen mensen toe die zij in het echte leven ook kennen. Anderen voegen iedereen toe waar ze ooit iets mee te maken hebben gehad. Ik denk dat het er vanaf hangt waar je Hyves voor wilt gebruiken.
Gebruik je Hyves puur om in contact te staan met een paar goede vrienden en familieleden? Dan is het logisch dat je niet zomaar iedereen toevoegt. Wanneer je Hyves wilt gebruiken als relatiemanager, dan is het een heel ander verhaal.
Waarom je vriendschappen beheren?
Mensen met een groot netwerk bereiken meer. Er gaan meer deuren voor je open wanneer je veel mensen kent. De basics van netwerken zijn niet moeilijk, en Hyves kan je een handje helpen! Lees ook ‘6 Redenen Waarom je moet Netwerken‘!
Sociaal archief, al je contacten op één plek
Voeg gerust iedereen die je kent toe als vriend. Zie je vriendenlijst niet zozeer als een vriendenlijst maar als een contactenlijst. Iedereen die je in die lijst hebt staan kan in de toekomst nog van pas komen. Wanneer je iedereen die je kent toevoegt ontwikkel je als het ware een ‘sociaal archief’. Het is een modern adressenboekje, maar dan veel beter.
Het verschil tussen je contactenlijst en een adressenboekje is het volgende: Jij hoeft nooit iets aan te passen. Het enige wat je opslaat is de relatie tussen jou en de andere persoon. Vervolgens doet die persoon het werk voor je, hij houdt zijn profiel up-to-date met de nieuwste gegevens.
Met andere woorden: Als die persoon besluit te verhuizen naar Canada en meteen verandert van E-Mail adres en telefoonnummer is er niets aan de hand. Hij past het aan in zijn profiel, en jij kunt hem nog gewoon bereiken.
Nooit meer een verjaardag vergeten
Het voelt goed als iemand je zomaar out-of-the-blue feliciteert met je verjaardag. Je kunt nu heel eenvoudig een overzicht krijgen van alle verjaardagen van je contacten via Hyves. Dit kan op drie manieren.
- Surf naar de Hyves homepage op www.hyves.nl. Als je ingelogd bent krijg je een overzicht van wat er gaande is in je netwerk, hier zie je ook wie er binnenkort jarig zijn.
- Kies op Hyves in het menu ‘Vrienden’ voor ‘Verjaardagskalender’. Op deze pagina kun je d.m.v. een kalender zien wanneer je contacten jarig zijn.
- Schakel E-Mail Notificaties voor verjaardagen in. Zo ontvang je automatisch een mailtje wanneer er iemand in je netwerk jarig is. Je kunt dit activeren door te klikken op ‘mijn menu’ rechts naast je foto, en vervolgens te kiezen voor ‘notificaties’ (het belletje).
Mensen vinden het geweldig als je hun verjaardag herinnert. Ik raad je echter af om mensen te feliciteren via een krabbel op Hyves. Dit komt heel makkelijk over, bovendien is het dan duidelijk dat je ze feliciteert omdat ze als ‘jarige’ opdoken in het overzicht. Kies dus voor een ander medium, het liefst het echte leven.
Je kunt ook een persoonlijk mailtje sturen of direct online een echte kaart versturen via Greetz. Zo kom je geinteresseerder en oprechter over. Wist je trouwens dat je bij Hallmark ook echte kaarten kunt inplannen? Zo ontvangen je vrienden hun verjaardagskaart automagisch op hun verjaardag! Kleine moeite, groot plezier. En bovendien is het niet duur.
Binnenkort afspreken? Lees je eerst even in!
Wanneer je een afspraak hebt staan met een vriend of vriendin is het altijd goed om even een glimps te werpen op zijn of haar Hyves. Zo blijf je een beetje up-to-date over het leven van deze persoon en heb je altijd een gespreksonderwerp. Dit is helemaal leuk wanneer je met iemand afspreekt die je minder goed kent. Doe van tevoren wat research en lees je in, je komt veel geinteresseerder over als mensen denken dat je dingen over ze onthoudt.
Zo voeg je eenvoudig meer mensen toe aan je netwerk
Wanneer je al je vrienden uit je E-Mail contactenlijst hebt toegevoegd aan Hyves en je eigenlijk alle bekenden wel hebt uitgenodigd is er een handige tool op Hyves waarmee je je netwerk kunt vergroten. Met de suggestietool kun je suggesties krijgen over mensen die je waarschijnlijk kent. Ken je de persoon niet, dan kun je ervoor kiezen deze niet meer weer te laten geven. Zo worden de suggesties specifieker. Naarmate je weer nieuwe mensen uitnodigt worden er ook nieuwe suggesties gegeven. Ideaal om al die mensen toe te voegen die je vergeten was!
Meer doen met Hyves
Wanneer je talloze contacten in Hyves hebt verzameld kun je het gebruiken als een relatiemanager. Je kunt iedereen eenvoudig bereiken en je kunt meer informatie over ze verzamelen. Bovendien kun je oude vrienden en bekenden terugvinden via de automatische suggesties.
Door Hyves te gebruiken als relatiemanager kun je met weinig moeite goed overkomen op veel mensen. En zo’n netwerk kan je altijd nog goed van pas komen!
Meer te weten komen over Hyves
Ben je fan van Hyves en zou je er graag meer over te weten komen? Het boekje ‘Hyves’ van Eva Kol, die zelf jaren bij Hyves werkte, staat volgepakt met leuke weetjes over het grootste social network van Nederland. Klik hier om dit boek te bekijken.
| Tweet |


7 Reacties op Gebruik Hyves als Relatiemanager
waarom kan ik geen berichten meer lezen of sturen op mijn hyves site
Of te wel ik kan op dit moment al 2 dagen niks met mijn hyves site wat nu?
Moet ik een nieuwe aanmaken ?
HELP HELP ik weet het niet meer.
Hoi Dina,heb hetzelfde,nieuw ww aangevraagd,terwijl ik mijn ww wel wist maar ik hoor niks en opnieuw aanmelden ben je alles kwijt,wie weet raad
gr Corrie
Misschien kunnen jullie een kijkje nemen op: http://www.hyves.nl/help/
Als dat niets uithaalt kunnen jullie contact opnemen met medewerkers van Hyves. Zij kunnen je vast verder helpen!
waarom kan ik niet op hyves al 2dagen niet
help
ben ik nu alles kwijt??
grt lianne
Ik heb een probleem.
Als ik op hyves wil kan ik er niet op, omdat er dan iets is met foto´s, maar het rare is dat al me vrienden en vriendinnen er wel opkunnen…
M.v.g. Yoella de Roo.
Zo gebruik ik mijn Hyves ook, als een soort "fanclub" voor iedereen die mijn tijdschrift leuk vindt. Zie http://encoremagazine.hyves.nl . Automatisch wordt daar ook mijn weblog ingeladen, zodat persoonlijke vrienden op de hoogte blijven én tijdschriftlezers meer te weten komen over andere dingen die ik doe. Het werkt, echt, ik kan het iedereen aanraden.
ik kan me verjaardags kalender niet meer op me home page vinden die er altijd heeft gestaan.en ik heb u op lossing gevolgd wat u had geschreven op uw home page maar helaas het mocht niet baten ik vin het erg irrant want nu kan ik geen krabbel zeten als er iemand jarig is.
mss weet u een ander oplossing.
ik dank u hartelijk
joke