Iedereen heeft Verborgen Kwaliteiten
Voorpagina » jezelf » Iedereen heeft Verborgen Kwaliteiten

Iedereen heeft Verborgen Kwaliteiten

Tijdens coachingsessies zijn mensen vaak verrast door hun eigen potentieel. Het maakt niet uit wat voor werk je doet of hoe je jezelf ziet, ook jij hebt verborgen kwaliteiten.

Dit gastartikel is geschreven door life coach Chungmei Cheng van Orchid Of Life. Chungmei schrijft regelmatig gastartikelen voor soChicken over persoonlijke ontwikkeling en haar ervaringen.

Iedereen heeft verborgen kwaliteiten

Vaak krijg ik de vraag wat voor een type mens bij mij komt voor coaching. Mijn simpele antwoord zou in eerste instantie zijn: iedereen die zich aangetrokken voelt tot de uitstraling en de inhoud van de site. Maar zo simpel ligt het niet.

De eerste klik

De mensen die zich kunnen vinden in Orchid Of Life beoefenen verschillende beroepen zoals: communicatie –adviseur, redacteurs, coach, hypotheekadviseur, business consultant, productmanager, marketingmanager, fotograaf, journalist, salesmanager of accountmanager. En alsof we nog niet genoeg variatie hebben zijn er ook nog zelfstandig ondernemers in interieurdesign, duurzaam ondernemen, financieel advies, grafisch ontwerp en copywriting die zich door mij laten coachen.

Spreken we dezelfde taal?

Mijn simpele antwoord: 'iedereen die zich aangetrokken voelt tot de uitstraling en de inhoud van de site' is meer weggelegd voor mensen die kinesthetisch zijn ingesteld. Deze mensen zijn gefocust op wat hen raakt en op zaken die goed aanvoelen.

Aangezien het gros van de mensen visueel is ingesteld denken ze in beelden. Hier speel ik op in door het type mens te omschrijven via de beroepen die zij uitvoeren. De beelden die het werk van de accountmanager oproepen zijn bijvoorbeeld het face-to-face klantcontact en het bezoeken van beurzen en conferenties. Vervolgens vindt de klik alsnog plaats, omdat er herkenning plaatsvindt.

Op zoek naar begrip

Naast het feit dat iedereen een andere taal spreekt, willen mensen zich kunnen identificeren met iemand die zich eerder door mij heeft laten coachen. Deze behoefte is terug te brengen naar de wens om gehoord te worden. Zal ze mij begrijpen? Hoe groter de identificatie, hoe groter men de kans acht dat het coachingtraject de gewenste uitwerking zal hebben. Hoewel de gewenste uitwerking meer afhankelijk is van jouw eigen inbreng en pogingen om verder te komen.

Vind jouw eigen weg

Los van het feit of je werkt als directeur van een hogeschool, voedingsdeskundige of vermogensbeheerder. Jij hebt ook jouw verborgen kwaliteiten. Een mooie rode draad die door de verschillende coachingsessies loopt, is dat mensen vaak worden verrast door hun potentieel.

In een enkel gesprek krijg je meer terug dan waar je aan wilde werken. 'He, ik ben toch creatiever dan ik dacht te zijn!' Je bent naast de pragmatische en procedure gerichte vent ook creatief met kleur en beelden. Of mensen bestempelen jou als gevoelig, maar misschien ben je wel hooggevoelig en leer je eindelijk de voordelen ervan toe te passen. Wat hou jij verborgen?

Dit artikel is geschreven door Chungmei Cheng. Chungmei is 'lifecoach' en eigenaar van Life Coachings bureau Orchid Of Life.

Door: Chungmei Cheng (@lovecookies)

Gepubliceerd op 28-03-2008 | 3018 keer gelezen (676 keer mobiel)
Tags: Kwaliteiten, Coaching, Chungmei, Cheng

Laat direct een reactie achter!

  • (?)
  • Los de som op ivm spampreventie: