Ga Werken om te Leven!
Voorpagina » jezelf » Ga Werken om te Leven!

Ga Werken om te Leven!

Tegenwoordig zijn we allemaal altijd en overal bereikbaar. De nieuwe technologische mogelijkheden brengen veel goeds, maar helaas niet altijd.

Iedereen is deze dagen razend druk. En wat wil je ook, het verschil met 50 jaar geleden is dat je nu meer bereikt in minder tijd door de nieuwste technologische communicatiemogelijkheden. "Ja, schat, ik doe onze boodschappen morgen tussen de besprekingen door, want we moeten op tijd verschijnen op de receptie vanavond." Of: "Nee zaterdag gaat niet lukken, want ik heb overdag een hockeytoernooi en 's avonds een barbecue en een verjaardag."

Overal waar je bent, kun je 100% bereikbaar zijn. Als je heel eerlijk tegen jezelf bent, wil je natuurlijk niet dat overal de telefoon gaat of dat iemand opeens op je beeldscherm bliept en je gedag zegt. Bereikbaar zijn is wel enorm handig wanneer je onverhoopt een voorstel moet tikken en je zit notabene al in de taxi onderweg naar een paradijselijk oord voor je welverdiende rust. Tja, klant is koning zeggen we dan maar gelaten.

Om het niet-menselijke contact nog meer te stimuleren kan de fervente internetter zich tot in de nachtelijke uurtjes vermaken met verscheidene sociale netwerken op het web. Met een klik sta je in contact met de hele wereld. Regelmatig is de echte netwerker en socializer midden in de nacht klaarwakker om contacten in andere tijdzones warm te houden. De zeer populaire netwerken voor zakelijke en/of vriendschappelijke contacten, het vinden van een reismaatje of een slaapmaatje en niet te vergeten forums om allerlei hobbyistische zaken uit te wisselen hebben één ding gemeen: het echte menselijke contact ontbreekt.

Als je op deze manier stilstaat bij hoe we ons leven in deze tijd kunnen en mogen leiden, vraag ik me af wanneer, en nog belangrijker, hoe we stilstaan bij wat we werkelijk willen. Laten we het menselijke contact niet vergeten. Laten we een drankje doen om over het leven te kletsen in plaats van te leven om te werken. Het wordt tijd dat we gaan werken om te leven.

Dit artikel is geschreven door Chungmei Cheng. Chungmei is 'lifecoach' en eigenaar van Life Coachings bureau Orchid Of Life.

Door: Chungmei Cheng (@lovecookies)

Stem op dit artikel:   Stem op MSN Reporter  Stem op eKudos

Gepubliceerd op 12-09-2007 | 3975 keer gelezen (378 keer mobiel)
Tags: Werken, Leven, Werk, Stress, Doen Wat Je Wilt,

4 Reacties op "Ga Werken om te Leven!"


Ann
heeej !
leuk om je artikel te lezen !
Wanneer gaan wij weer eens meeten
Kus ann*


Faizal Pasaribu
Hey!
Druk, druk, druk. Maar als we het echt zo druk hebben, dan zeggen we dat niet drie keer!

Soms lijkt het net of mensen juist de kracht van het fysieke contact vergeten. Laten we weer genieten van de charme van een cappucino of laat de rosé ons weer binden... Zonder dat het een borrel genoemd wordt. Gewoon het warmste contact. X Fais


Jelle website
Helemaal mee eens Faizal!


Chungmei website
Grappig Fais!!

Laat direct een reactie achter!

  • (?)
  • Los de som op ivm spampreventie: